יתרונות טיולים מאורגנים בארץ ובחו"ל

כשמטיילים בארץ כמו גם בחו"ל האפשרות לטיול היא לתכנן עצמאית את הטיול ולצאת לדרך או לבחור להצטרף לטיול מאורגן בהתאם לאזור בו תבחרו. לכל אחד מסוגי הטיולים יש את היתרונות משלו, כאשר האפשרות של הצטרפות לטיול מאורגן הפכה לנפוצה ומקובלת גם כשמדובר בטיול מקומי בארץ - מהצפון ועד הדרום ולא רק מעבר לים. להלן מספר יתרונות שיש לטיולים מאורגנים המאפשרים ליהנות מראש שקט ולראות את המיטב שיש למקום היעד להציע:

 

טיולים מותאמים לקהלי היעד

כפי שקיים בטיולים לחו"ל, בהם תוכלו לבחור מבין טיולי משפחות, צעירים, שומרי מסורת ובני גיל הזהב, גם בטיולים מקומיים בארץ תוכלו להצטרף לטיול המותאם לצרכים ולמגבלות הגיל. טיולי משפחות בארץ כוללים הדרכה המותאמת לא רק למבוגרים בחבורה אלא גם עבור הילדים המצטרפים. ההדרכה מועברת בצורה מהנה וחווייתית המצליחה לרתק את הילדים ולשמור על ריכוזם לאורך הטיול. אופי טיולים מהסוג יכלול גם אטרקציות ופעילויות מגוונות כך שהטיול אכן יהיה עשיר בחוויות. החל מטיולי מים, פיקניק בטבע, מסלולי הליכה באזורי נחלים, תצפיות אל נופים מרהיבים, ביקור במערות וכיוצא בזה. טיולים המותאמים לבני גיל הזהב כוללים במרבית המקרים, כפי הקיים במסגרת טיולים מאורגנים לחו"ל, גם ליווי רפואי צמוד ומסלול המותאם ברמת הקושי למגבלות הגופניות והבריאותיות המאפיינות את אוכלוסיית היעד. בנוסף, טיולים מותאמים אישית מציעים גם קבוצת מטיילים הומוגנית מבחינת תחומי העניין וטווחי הגילאים. כך בנוסף לערך החווייתי והחינוכי בטיול, קיים גם הפן החברתי התורם משמעותית להנאה הכללית מהטיול.

 

טיולים מובנים ומתוזמנים היטב

אחד הערכים המוספים המשמעותיים העומדים מאחורי טיולים מאורגנים לחו"ל הוא הערך החינוכי שבא לידי ביטוי בטיול שהינו בליווי ובהדרכתו הצמודה של מדריך טיולים או מורה דרך הבקיאים ביעדים הנכללים בטיול. הדרכה מקצועית מהסוג כוללת התייחסות לתולדות ארץ ישראל, ההיסטוריה מאחורי כל מקום, נתונים ארכיאולוגיים, גיאוגרפיים ועוד. המידע העשיר המועבר במהלך הטיול אינו מובן מאיליו ואינו מתקיים כשיוצאים לטיול עצמאי, בו ההתמקדות היא בפן החווייתי בטיול ופחות על החינוכי.  כמו כן, כשמדובר בטיול מאורגן, קחו בחשבון שלוחות הזמנים מוגדרים ומתוזמנים היטב כך שההתמצאות בדרכים הינה מובטחת ובמרבית המקרים גם העמידה בלוחות הזמנים. הדבר יחסוך מכם סיכון להליכה לאיבוד או שינויים נדרשים ברגע האחרון במסלול הטיול בגלל עיכובים לא צפויים מסיבות בירוקרטיות. עמידה בתכנון ובלוחות הזמנים עשויה להיות גם מלחיצה ופוגעת בהנאה מהטיול, דבר שנחסך מכם במסגרת טיול שהינו מאורגן.

 

הבחירות מאחורי הטיול

כאשר אתם מתכננים להצטרף לטיול מאורגן, כדאי לחפש המלצות על חברות טיולים מתוך התנסות אישית. לא מעט מצטרפים לטיולים מהסוג, במיוחד בחופשות ובחגים, כמו למשל טיול מאורגן לארה"ב מחוף לחוף עם המשפחה בשבועות או טיול בצפון בחופש הגדול, כך שלא תתקלו בקושי מיוחד לקבל המלצות על חברות שכדאי לטייל איתן. במידה ובכל זאת אין לכם המלצות מוכחות, מומלץ לבקש מחברת הטיולים ליצור קשר עם מטיילים שטיילו בטיול דומה על מנת לקבל חוות דעת ממקור ראשון. כמו כן, ברשת האינטרנט, בפורומים בתחום הטיולים והתיירות, תוכלו לבקש משוב לגבי טיולים או חברות ספציפיות שאתם מתלבטים לגביהן. מבחינת בחירת היעד לטיול- מבחר היעדים בחו"ל הינו מגוון וכולל יעדים קלאסיים ארה"ב או חופשת סקי בצרפת או במדינה אחרת באירופה ועד טיולים אקזוטיים כמו תאילנד, הודו ויפן. במקרה זה כדאי לבחור את היעד בהתאם למגבלות הזמן והתקציב. בהקשר לטיולים בארץ, מומלץ לבחור את האזור בהתאם לעונת השנה הרלוונטית, כאשר אמנם במרבית המקומות ניתן לטייל כל השנה, אך בכל זאת ישנן תקופות מומלצות, למשל תקופת האביב לטיולים באזור הצפון הפורח. ערים עתיקות כמו צפת, עכו ונצרת מומלצות, ירושלים העתיקה ויעדים אחרים יאפשרו לכם ליהנות ממסלול צבעוני, מיוחד ומהנה.

טיול מהנה!

יש לך שאלה?

...Loading...
Loading...