מתנות לאירועים

חשוב לקחת בחשבון כי מתנה היא תמיד דבר אותו כיף לקבל אך לא תמיד קל לבחור. מאמר זה יגולל בפניכם את הפרמטרים החשובים ביותר אשר צריכים להנחות כל אחד ואחת על מנת לאתר מתנה מרשימה ומתאימה במסגרת התקציב האפשרית, דהיינו, הכל אודות בחירת מתנות לאירועים.

 

תקציב- זה שם המשחק

יש לקחת בחשבון כי התקציב שלכם הוא אחד מדברים החשובים ביותר בעת בחירת מתנות לאירועים. אך פעמים רבות גם התקציב הקיים גמיש ולכן חשוב להשתמש בו בתבונה בהתאם לסוג האירוע אליו קונים את המתנה. לדוגמא, אם מדובר על אירוע ברית מילה אשר נערך באולם יוקרתי מאוד, בו כל מנה עולה כמה עשרות דולרים, קרוב לוודאי שיהיה זה חכם לרכוש מתנה בהתאם ליוקרתיות של האירוע וזאת בהשוואה אל ברית מילה אשר נערך בצהרי היום באולם סטנדרטי. המתנה חייבת להתאים לסוג האירוע, לדרגת היוקרתיות שלו וכן לקרבה שלכם אל אותו אדם אשר עורך את האירוע.

 

התאמה לאירוע- חלוקה לקטגוריות

ישנם סוגים שונים של אירועים וכאן לא מדובר על אירוע יוקרתי יותר או פחות כפי שצוין בדיון על ההוצאה הרצויה בפסקה הקודמת, אלא על סוג האירוע. מתנות לאירועים מסוג חתונות יהיו שונות מאשר מתנות לאירוע יציאה לפנסיה או יום נישואין. בנוסף, יש לקחת בחשבון כי פעמים רבות חנויות מתנות מחליטות להקל על מחפש המתנה ומחליטות לחלק את החנות לקטגוריות בהתאם לסוגי אירועים שונים. דבר זה מקל במידה ניכרת על בחירת המתנה, שכן כל אחד יכול לפנות מיידית אל המתנות הרלוונטיות בהתאם לכותרת האירוע. (מתנות ליום נישואין, מתנות גיוס, מתנות לגיל שלושים, מתנות לילדי כיתה א', מתנות לאירועים מסוג בר מצווה, מתנות ליום האהבה ועוד).

 

פונקציונאלי או אסתטי?

רבים שואלים את עצמם איזו מתנה רצוי לבחור. האם עדיף לבחור במתנה שימושית או במתנה אסתטית גרידא. חשוב להבין כי כיום אין עדיפות לדבר זה או אחר, כלומר מתנה אותה מחליטים לקנות חייבת לשלב את שני הדברים, כמו למשל מחזיק פתקי ממו בצורת עציץ צבעוני המוסיף חיות לשולחן המשרד, דלי עם ממתקים שונים אשר יכול לשמש לאחר סיום אכילת הממתקים ככלי מיוחד לכלי כתיבה או אשפתון קטן לשולחן הכתיבה, מיני חמסות שונות אשר משמשות גם כמחזיקי מפתחות, פותחני בקבוקים או מוצמדות לדיסק און קי והרשימה עוד ארוכה.

 

קרבה למקבל המתנה

דבר נוסף אשר ישפיע בצורה רבה על בחירת המתנה הוא הקרבה שלנו אל אותו אדם לו קונים מתנה. אם מדובר על משפחה קרובה או על חבר אשר נחשב על ידיכם כמשפחה שנייה אל תחסכו. אמנם החומריות אינה מדד לחברות או לאהבה, אך אנו עדיין חיים בעולם חומרי ואם כבר מביאים מתנה שתהיה בהתאם לקרבה ולהערכה שלכם אל אותו אדם.

יש לך שאלה?

...Loading...
Loading...